Nejlevnější keramické nože

Info o keramických nožích

Z čeho jsou keramické nože vyrobeny?


Tyto nože jsou vyrobeny z novodobé, vyspělé keramické látky zvané oxid zirkoničitý. Tento materiál, který se ve stupnici tvrdosti řadí hned pod diamant, byl původně vyvinut pro aplikaci v průmyslu, kde se rychle opotřebovávaly kovové komponenty. Oxid zirkoničitý je totiž o mnoho tvrdší, odolnější proti opotřebování a chemicky inertní. Někdy se mylně uvádí, že tato high-end keramika pochází z vesmírného výzkumu. To sice není pravda, ale řekněte - nepřipadají Vám keramické nože jako výrobky z vesmíru či budoucnosti? :-)
Technicky vzato, oxid zirkoničitý dosahuje v Mohsově stupnici tvrdosti hodnoty 8,2 (pro srovnání diamant má tvrdost 10 a ocel se pohybuje mezi 5 až 6 mohsy).

Může se keramický nůž při pádu na zem zlomit nebo jinak poškodit?

Sloučenina oxidu zirkoničitého je velmi silný a odolný materiál. Bohužel stejně jako u nože z kované oceli může dojít ke zlomení špičky, pokud nůž spadne špičkou na zem. Ve většině případů ale nůž pádu odolá nebo se ulomí velmi malá část špičky, která nijak nesníží jeho další používání.

Jak se může keramický nůž zničit?

Dvěma způsoby. Za prvé můžete oštípat ostří, pokud budete řezat tvrdé předměty (jako jsou kosti, mražené výrobky apod.). Za druhé můžete zlomit čepel, budete-li se snažit něco páčit.

Mohu mýt keramický nůž v myčce na nádobí?

Samozřejmě, ale jsou tu jistá omezení. Za prvé je nutné umístit nůž do fixované polohy tak, aby se při mytí nestřetl s jinými tvrdými předměty, které by mohly poškodit ostří. Za druhé je nutné vědět, že myčka nádobí časem poškodí dřevěné rukojeti. Vzhledem k tomu, že se ale krájené potraviny ke keramické čepeli nepřichytávají, je možná rychlejší nůž jednoduše opláchnout a utřít.

Proč jsou keramické nože dražší?

Sloučenina oxidu zirkoničitého je relativně nový a převratný materiál, jehož výrobní náklady jsou o mnoho dražší než náklady na výrobu oceli. Na oplátku ale získáte velmi kvalitní nůž, který Vám svými unikátními vlastnostmi po dlouhou dobu výrazně zjednoduší a zpříjemní Vaši každodenní práci.

Kategorie
Dotaz na prodejce

Potřebujete poradit s výběrem našich produktů?

Obraťte se na naší podporu:

+420 724 026 492

Newsletter

Získávejte nejnovější informace a akční nabídky z našeho eshopu.

AKČNÍ NABÍDKA
Doporučujeme
Podpořte nás!

Staň se naším fanouškem!